Palace bowling OC MAX NitraChrenovská 1661/30, 949 01 Nitra-Chrenová
zavolajte nám0903 952 398

JunioriPrečo prihlásiť dieťa na šípkarský šport?

19 októbra, 20210
20210617_173501

Klasické šípky píšu svoju históriu v meste Nitra od roku 2009. Najväčší rozmach zaznamenali v rokoch 2016 – 2017, kedy sme sa začali pohrávať s myšlienkou výchovy mládeže. Dnes máme ucelený systém a ponúkame ho aj juniorskej kategórii. Šípky sú šport, ktorý sa radí medzi technické, preto je aj vhodným doplnkovým športom pre iné fyzické športové odvetvia.

Pri šípkach si deti rozvíjajú najmä koncentráciu, matematické schopnosti a jemnú motoriku. Dnešná digitálna doba prináša so sebou aj nežiadúce účinky u detí najmä v podobe problémov s koncentráciou. Pri šípkach musíte zostať pokojný, musíte sa sústrediť na každý jeden odhod, ak chcete dosiahnuť úspech. Musíte odhodiť jemne, ale presne a musíte dokonale vedieť, aký cieľ chcete zasiahnuť, preto musíte dokonale a bezchybne prepočítať váš aktuálny stav. A toto sú presne tie špecifiká, ktoré slúžia na dosiahnutie potreby sústrediť sa mysľou a súčasne jemne použiť svoje telo. Táto dokonalá synchronizácia mozgu a končatín je výsledkom šípkarského športu. Rozhodujú milimetre a tak sa deti naučia riešiť aj odhad vzdialenosti, ovládať svoju silu a ovládať svoju myseľ. Šípkari si tak posilňujú svoj mozog a aktivujú jeho kapacitu naplno. Správne držanie tela je rovnako dôležité a tak spevňovanie vnútorného svalstva je ďalším benefitom šípkarenia.

Využitie šípkarského športu je obrovské. Viete hrať šípky so svojim rodičom, súrodencom alebo kamarátmi takmer všade. Terč visí na stene a vy potrebujete len 2-3 metre od terča, aby ste mohli hrať. Na chalupe alebo oslave si viete spraviť turnaj s priateľmi a zabaviť sa tak spoločne na dlhé hodiny. Môžte trénovať doma a máte možnosť odtrhnúť sa od počítača aspoň na niekoľko desiatok minút či hodín a prežiť plnohodnotnejšie svoj voľný čas.

Stretávanie s priateľmi a zoznamovanie sa s novými, či zažívanie súťažných zápasov, sú len čerešničkou na torte, ktorú šípkarský šport ponúka. Predstavte si, že prídete zo školy, spravíte si úlohy, naučíte sa a po všetkých povinnostiach si vybehnete na tréning, za svojimi kamošmi a strávite tak krásne chvíle bez ohľadu na to, či je leto a či zima. Rodičia vás môžu priniesť a tí môžu naplno využiť hodinku na nákupy alebo rôzne iné možnosti, ktoré ponúka náš hrací priestor umiestnený v nákupnom centre OC MAX na Chrenovej v Nitre.

Finančná náročnosť je na veľmi príjemná. Ak si chcete zaobstarať príslušenstvo v súťažnom štandarde, potrebujete len terč (cca. 50€) a šípky (cca. 30€).

Tak čo, zaujali sme vás? Ak áno, použite akékoľvek kontakty z tejto stránky alebo nás príďte navštíviť počas tréningu pre deti a zoznámte sa so šípkami 🙂

 

Benefity v skratke:

  • uvoľnenie napätia zo školy, výborný spôsob psychohygieny
  • rozvíjanie koncentrácie a trpezlivosti
  • významný rozvoj jemnej motoriky
  • socializuje vaše dieťa na osobné stretávanie sa s priateľmi a rozšíri mu počet kamarátov
  • dieťa môže trénovať šípky alebo len tak si hádzať na terč aj doma, takže sa naučí plnohodnotnejšie tráviť svoj voľný čas či už samé, so súrodencom alebo s rodičom
  • alternatíva k tráveniu svojho domáceho voľného času pri počítači, tablete či mobile
  • významné zlepšenie matematiky hravou formou
  • pravidelné aktivity nášho klubu zabezpečujú neustále porovnávanie svojho kvalitatívneho rastu a súťaženia s ostatnými
  • podporujeme deti aj na súťažiach na národnej úrovni, kde dosahujeme mnohé úspechy
  • finančne nenáročný šport na prvotné zakúpenie príslušenstva

Leave a Reply

CHCEŠ BYŤ ČLENOM ŠÍPKARSKEJ AKADÉMIE?

LAJKNI NÁS A SLEDUJ NOVINKY

Šípkarský klub Dart club Nitra približuje šípkarský šport aj deťom.