Palace bowling OC MAX NitraChrenovská 1661/30, 949 01 Nitra-Chrenová
zavolajte nám0903 952 398

JunioriAko prebieha šípkarská akadémia?

28 septembra, 20230
2023-09_plagat-akademia-juniori_v2

Milé deti, juniori, mládežníci a tínedžeri, oznamujeme vám, že Prvá nitrianska šípkarská akadémia 2023/2024 je otvorená. Prvý tréning začína vo štvrtok 14.9.2023 od 16:30h.

Šípkarská akadémia Nitra

Šípkarská akadémia je športový oddiel občianskeho združenia Dart club Nitra, ktorý bol založený v roku 2009. Myšlienka vzniku šípkarskej akadémie sa zrodila v roku 2017 a jej autorom je Jaroslav Oprala, predseda OZ Dart club Nitra. Vedúci tohto športového oddielu je Juraj Kukučka. Hlavným trénerom je Monika Krupová, skúsená hráčka nášho klubu s mnohými oceneniami na regionálnej aj národnej úrovni. Akadémia rozširuje povedomie o šípkarskom športe a pripravuje podmienky pre športovanie detí v tomto športovom odvetví.
Šípkarská akadémia združuje deti a mládež od 9 do 18 rokov a venuje sa deťom momentálne v dvoch vekových kategóriách do 13 a do 18 rokov (U13 a U18).

Organizátor: Dart club Nitra o.z. Sídlo: Lesná 2, 949 01 Nitra.
Prevádzka: Palace bowling OC MAX Nitra, Chrenovská 1661/30, 949 01 Nitra – Chrenová
Kontakt: Jaroslav Oprala, 0903 952 398, predseda združenia, sipkynitra@gmail.com
Webové sídlo a oficiálne informácie:
www.sipkarskaakademia.sk, facebook.com/sipkarskaakademianitra
www.sipkynitra.sk, facebook.com/sipkynitra,
Účet združenia: SK17 5600 0000 0050 2477 7001

 

Oblečenie: Deti chodia na tréningy v športovom oblečení, pričom vrchná časť dresscodu by mala byť polokošeľa alebo dres. Topánky musia byť uzavreté, neprípustné sú sandále alebo šľapky. Na národnej úrovni sa nosia len čierne spoločenské topánky alebo tenisky bez akýchkoľvek farebných prvkov. Postupne budeme viesť juniorov aj tomuto povinnému dresscodu. Vzhľadom na to, že po technickom tréningu deti plynule prechádzajú na pohybovú prípravu, doporučujeme si vziať na prezlečenie športové krátke nohavice a tenisky.

Odkaz rodičom: Ďakujeme rodičom za to, že majú záujem o športovanie ich detí, za ich ochotu nosiť ich na tréningy a finančne to zvládať. Vážime si však aj to, že sú počas tréningu fanúšikmi svojich detí, nie trénermi. Rodič by sa mal na tréningu snažiť byť čo najneviditeľnejší, nenadväzovať kontakt so svojim dieťaťom, aby si neprerušovalo koncentráciu, ktorá je pri technických športoch mimoriadne dôležitá. Snažíme sa učiť deti pravidelnému pitnému režimu počas športovania, ktorý riešime formou pravidelných krátkych občerstvovacích prestávok. Preto prosíme rodičov, aby zabezpečili deťom pitný režim (vlastný alebo prevádzkový). Prosíme rodičov, aby akýkoľvek podnet nahlásili trénerovi čo najskôr, všetko je potrebné odkomunikovať, vysvetliť, nedržať v sebe, ale spoločne riešiť na zabezpečenie obojstrannej spokojnosti. Akúkoľvek nezrovnalosť, prípadné názory, otázky, pripomienky a akékoľvek konzultácie prosíme riešiť pred alebo po tréningu.

Platba: Platba za tréningy bude prebiehať bezhotovostne na účet združenia (do správy pre prijímateľa uviesť Meno dieťaťa a rok, mesiac: PriezviskoRRMM) alebo v hotovosti trénerovi. Platba je v hodnote 30€ a platí sa vopred za mesiac. V sume je zahrnutý:

  • poplatok za prenájom športoviska
  • aktuálny dres šípkarskej akadémie
  • súťažné sparingové zápasy v Nitrianskej šípkarskej juniorskej lige každý utorok od 17:00h
  • technické tréningy každý štvrtok od 16:30h
  • pohybová príprava každý štvrtok od 18:00h
  • individuálne tréningy v klube zdarma počas otváracích hodín prevádzky.

Termíny a dĺžka tréningu: Tréning trvá 90 minút každý štvrtok od 16:30 do 18:00h. Už onedlho pribudnú aj kondičné tréningy s trénerom od 18:00 do 18:30h ako kompenzačné cvičenia zamerané na spevnenie trupu, ohybnosť a silu. Deti majú k dispozícií aj nami organizovanú súťaž pod názvom Nitrianska šípkarská juniorská liga, ktorej hracím dňom je utorok. Súťaž má 12 kôl a je organizovaná tri krát v roku, teda spolu 36 týždňov. Deti s vyplateným členským poplatkom majú súťaž zdarma.

Kategórie: V súťažnom ročníku máme pre deti dve kategórie: Prípravka a mierne pokročilí. Kategórie tréningov teda nie sú ohraničené vekom, ale výkonnosťou hráčov. Na národnej úrovni sú v juniorskej kategórii súťaže do 13 rokov (U13) a do 18 rokov (U18).

Podmienky: Hráč musí byť registrovaným členom združenia s vyplateným členským poplatkom 20€ za rok. Po vypísaní prihlášky zaplatí za deti členský poplatok oddiel Šípkarskej akadémie, takže nie je potrebné tento poplatok platiť. Člen združenia a zároveň akadémie má nárok zdarma využívať terče na športovisku počas platnosti vyplateného členstva kedykoľvek počas otváracích hodín prevádzky (mimo hodín určených na oficiálnu súťaž a mimo akademického tréningu).

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.

Leave a Reply

CHCEŠ BYŤ ČLENOM ŠÍPKARSKEJ AKADÉMIE?

LAJKNI NÁS A SLEDUJ NOVINKY

Šípkarský klub Dart club Nitra približuje šípkarský šport aj deťom.